Mistrzostwa Świata 2014: piłkarskie aplikacje do śledzenia wyników, statystyk i informacji

Mistrzostwa Świata 2014: piłkarskie aplikacje do śledzenia wyników, statystyk i informacji

Prawdziwy fan piłki nożnej nie tylko ogląda mecz w telewizji, ale o swojej ulubionej drużynie musi wiedzieć wszystko. Jeśli jesteś prawdziwym fanem futbolu i chcesz być ekspertem Mundialu 2014, to przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych aplikacji do śledzenia Piłkarskich Mistrzostw Świata 2014.

Z pewnością Mundial nie będzie tylko telewizyjnym wydarzeniem. Dzięki wielu różnym urządzeniom w naszym domu mamy możliwość cieszyć się mistrzostwami na smartfonie, tablecie, komputerze i telewizorze. Na urządzeniach mobilnych można śledzić statystyki, przeglądać wiadomości dotyczące wszystkich zespołów i być na bieżąco z sytuacją w każdej z grup.

Czas przejrzeć najlepsze aplikacje i serwisy internetowe, które należy obserwować podczas FIFA World Cup 2014.

Kalendarz dzięki któremu nie przegapisz żadnego meczu

Jeśli jesteś maniakiem piłki to zapewne o Mistrzostwach Świata wiesz wszystko, a cały terminarz znasz już na pamięć. Warto mieć jednak kalendarz tej wielkiej imprezy zawsze pod ręką, zwłaszcza gdy jest w wygodnej wirtualnej formie.

Najlepszym rozwiązaniem jest Pocket World Cup Schedule, to strona internetowa dostosowana do smartfonów zawierająca cały harmonogram Mundialu w Brazylii. Ten Kalendarz Mistrzostw Świata jest szczególnie wygodny ze względu na to, że nie musimy nic instalować.

Pocket World Cup Schedule

Pocket World Cup Schedule dostępny jest poprzez stronę internetową

Wyniki w czasie rzeczywistym

Zapewne nie każdemu z nas uda zobaczyć się wszystkie mecze mundialu na żywo. Spotkania będą odbywały się wieczorami i nocą, ale w tym czasie możemy robić coś innego niż tylko siedzieć przed telewizorem. Na szczęście, w sklepach znajdziemy wiele aplikacji pozwalających na wyświetlanie wyników także w czasie rzeczywistym.

Przez cały rok z powodzeniem można korzystać z LiveScore, aplikacji dla Androida, iPhone’a, iPada a także poprzez stronę internetową. Daje nam ona wgląd nie tylko w spotkania Mistrzostw Świata, ale też Serie A, Premier League, Primiera Division i innych lig.

LiveScore wyświetla skład drużyny w trakcie gry, gole, czas trwania, zmiany, kartki i inne informacje. Obejmuje także dodatkowe statystyki na żywo i posiada tak przydatne funkcje jak kalendarz, czy wgląd w tabele poszczególnych grup.

LiveScore

LiveScore wyświetli wyniki mundialu na Żywo

Jest też kilka aplikacji stworzonych z myślą tylko i wyłącznie o piłkarskim mundialu. Wśród nich najlepszym rozwiązaniem jest Sofa Score World Cup 2014 Live dostępna na Android, iPhone oraz iPad.

Sofa Score również pozwala śledzić wyniki w czasie rzeczywistym i zawiera inne ważne informacje na temat turnieju.

Sofa Score

Sofa Score dla iPhone z lewej po prawo wersja dla Android

Wiadomości na temat drużyn i mundialu

Kalendarz i wyniki w czasie rzeczywistym to z pewnością za mało. Warto śledzić też wszystkie informacje na temat występujących reprezentacji, piłkarzy i samego turnieju. Do tego celu w App Store i Google Play znajdziemy dedykowane aplikacje.

Wśród nich jest oficjalna aplikacja międzynarodowej federacji piłkarskiej FIFA dostępna zarówno na system Android, jak i iPada oraz iPhone’a. Oprócz podstawowych informacji na temat Mundialu znajdziemy tam wykresy, tabele grup, a w dziale aktualności ciekawe artykuły i filmiki. Aplikacja pozwala na zdobycie wielu przydatnych informacji na temat drużyn narodowych występujących w obecnych finałach piłkarskich mistrzostw świata.

FIFAFIFA dla iPhone’a oraz Androida

World Cup 2014 Brazil to kolejna aplikacja na Androida, która podobnie jak aplikacja FIFA udostępnia najświeższe informacje o mistrzostwach, a także zdjęcia i filmiki. W sekcji historycznej znajdziemy wiele danych archiwalnych. Ponadto możemy modyfikować, to co chcemy zobaczyć na ekranie.

Również na Androida znaleźliśmy ciekawą aplikację jaką jest LiveSoccer World Football Cup zawierającą aktualności i zdjęcia  z serwisu FIFA, ale pokazane w bardziej przystępny sposób. Co więcej, pozwala otrzymywać powiadomienia o wybranym kraju.

LiveSoccer World Football Cup

Aplikacja LiveSoccer World Football Cup dla Android

Szczegółowe statystyki

Prawdziwy fani piłki nożnej nie będzie raczej zadowolony z mętnej analizy Jacka Gmocha i Jerzego Engela w studiu TVP. Jeśli interesują nas naprawdę profesjonalne statystyki, to skorzystajmy z dedykowanych aplikacji. W celu odnalezienia takowych zapytaliśmy włoskiego eksperta Daniele Manusia, redaktora VICE, o polecenie nam kilku stron i aplikacji.

Aby poczuć się jak prawdziwy trener piłkarski możemy skorzystać z FourFourTwo Football Stats Zone dostępnego z poziomu strony internetowej lub aplikacji na iPhone i iPada. Aplikacja udostępnia dane w czasie rzeczywistym na temat bieżących rozgrywek i pozwala na szczegółową analizę spotkania oraz poszczególnych zawodników.

Stats Zone

Aplikacja  FourFourTwo Football Stats Zone dla iOS

Inne aplikacje służące do analizy statystyk to WhoScored oraz Squawka. Ta pierwsza dostępna jest wyłącznie jako serwis internetowy, natomiast druga ma już swoją wersję na iPhone i iPada, a wkrótce ma pojawić się także wersja dla Androida.

SquawkaPorównanie piłkarzy na Squawka

Pełen zestaw na Mundial

Udało nam się stworzyć pokaźny zestaw będący swoistym niezbędnikiem dla prawdziwych fanów futbolu chcących śledzić Puchar Świata w Piłce Nożnej z poziomu tabletu lub smartfona. Wiele z nich można wykorzystać w momencie, gdy nie możemy być przed ekranem telewizora, ale część z nich jest przydatna także w trackie oglądania Mundialu. Korzystając z nich nie umknie Wam żaden szczegół tego wielkiego piłkarskiego święta.

Z której aplikacji będziecie korzystać w trakcie Mistrzostw Świata w Brazylii?


  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy