Jedziesz do Warszawy? Sprawdź te aplikacje

Jedziesz do Warszawy? Sprawdź te aplikacje

Telefon komórkowy przydaje się w każdej sytuacji, a w czasie podróży jest to przedmiot całkowicie nieoceniony. Pozwala zmniejszyć ciężar plecaka o dobrych kilka kilogramów. Zamiast zabierać ze sobą mapy, przewodniki i całą masę pytań na temat tego, jak, gdzie dojechać i co zwiedzać, wystarczy pobrać odpowiednie aplikacje.

W sklepach Google Play i App Store znajdziesz wiele aplikacji przydatnych na wycieczkę po Warszawie. Ja wybrałam tylko te, które moim zdaniem są naprawdę ciekawe i dobrze zrobione. Oto, co polecam.

Sprawdź jak dojechać – Jakdojade.pl

jakdojadeSerwis Jakdojade działa w kilku polskich miastach. Jest on niezawodny, jeśli kompletnie nie orientujesz się w topografii miasta. Wystarczy wpisać, gdzie jesteś i gdzie chcesz dojechać. Aplikacja szczegółowo napisze, w jaki pojazd wsiąść, gdzie zrobić przesiadkę i ile czasu to wszystko zajmie.

Pobierz jakdojade.pl na Androida

Pobierz jakdojade.pl na iPhone’a

Pobierz jakdojade.pl na Windows Phone’a

Zobacz jakdojade.pl online

Zobacz, o której będzie autobus – Go2Stop

go2stopGo2Stop pozwoli Ci sprawdzić rozkład linii autobusowych w Warszawie. Jeśli wiesz, w jaki autobus wsiąść i potrzebujesz sprawdzić, o której będzie na przystanku, nie musisz fatygować się osobiście, żeby to sprawdzić. Wystarczy Go2Stop i dowiesz się o godzinach odjazdu autobusu bezpośrednio z telefonu.

Pobierz Go2Stop na iPhone’a

Wypożycz rower – Gdzieturilo i Bikeradar

gdzieturiloW Warszawie istnieje sieć publicznych rowerów, które można wykorzystać do zwiedzania miasta. Wystarczy tylko zarejestrować się w systemie Veturilo (Nextbike) i gotowe. Dzięki aplikacjom takim jak Gdzieturilo na Androida oraz Bikeradar na iPhone’a możesz potem sprawdzić na mapie położenie najbliższych stacji rowerowych i zobaczyć, czy są w nich wolne miejsca.

Użytkownicy Androidów mogą ponadto zorientować się w mapie ścieżek rowerowych w stolicy, korzystając z aplikacji Warszawska Ścieżka Rowerowa

Pobierz Gdzieturilo na Androida

Pobierz Bikeradar na iPhone’a

Pobierz Warszawska Ścieżka Rowerowa na Androida

Zobacz, jakie imprezy dziś na mieście – Going.

going warszawaGoing. to znakomita aplikacja, żeby sprawdzić, jakie imprezy są zaplanowane w stolicy na dziś, jutro i najbliższe tygodnie. Znajdziesz tu informacje na temat koncertów, filmów, wystaw i spotkań. Wszystko w bardzo atrakcyjnej oprawie graficznej. Bardzo polecam!

co-gdzie-warszawa
Pobierz Going. na iPhone’a

Zwiedzaj ze słuchawkami – Miejska ścieżka

miejska-sciezkaMiejska ścieżka to świetna aplikacja, która pozwoli Ci zwiedzić miasto z wirtualnym przewodnikiem. Wybierasz trasę, która Cię interesuje, zakładasz słuchawki i włączasz plik z nagranym głosem lektora. Opowie Ci on o najważniejszych pobliskich zabytkach, jak również poprowadzi przez labirynt ulic. Nie trzeba będzie nawet używać mapy.

Pobierz Miejska Ścieżka na Androida

Odkryj Warszawę po drugiej stronie Wisły – Prawa Warszawa

prawa-warszawaWarszawska Praga to dzielnica o specyficznym klimacie. Ta północna to stare kamienice, kapliczki w podwórkach, panowie stojący w bramach, a do tego masa ciekawych historii. Jeśli lubisz taką atmosferę, to koniecznie jedź zobaczyć Pragę Północ. Pomoże Ci w tym aplikacja Prawa Warszawa. Jeśli wolisz Pragę Południe z cudowną Saską Kępą, też się nie zawiedziesz. W aplikacji znajdziesz interaktywną mapę i opis najważniejszych miejsc do odwiedzenia całej prawobrzeżnej części stolicy.

aplikacje-warszawa
Pobierz Prawa Warszawa na Androida

Przejdź szlakiem zabytkowych neonów – Neon Muzeum

neon-muzeumNeon Muzeum to jedno z najmłodszych muzeów w stolicy. Powstało w 2012 roku, a aplikacja jest jego wizytówką. Trzeba przyznać, że ma atrakcyjny wygląd, jest dopracowana i działa bez problemu. Przyda się przede wszystkim podczas zwiedzania muzeum, służąc jako przewodnik. Ale znajdziesz w niej także interaktywną mapę warszawskich neonów, dzięki której możesz samodzielnie wyruszyć na poszukiwanie neonów na stołecznych ulicach (polecam szczególnie nocą).

Pobierz Neon Muzeum na iPhone’a

Przejdź szlakiem Fryderyka Chopina – Warszawa Chopina

Wszystkim miłośnikom muzyki klasycznej, w szczególności Fryderyka Chopina, polecamy aplikację poświęconą obecności pianisty w Warszawie. Jest tu mapa i opis najważniejszych zabytków związanych z życiem kompozytora. Aplikacja nie jest szałowa, jeśli chodzi o wygląd, ale jak kogoś interesuje akurat ten temat, to na pewno będzie zadowolony.

Pobierz Warszawa Chopina na Androida
Pobierz Warszawa Chopina na iPhone’a

Odkryj inne wycieczki po Warszawie – TcTrips

TcTrips pod względem graficznym nie zachwyca. Ale jest to aplikacja, w której znajdziesz dużo gotowych wycieczek tematycznych, np. po Starym Mieście, Trakcie Królewskim, śladami PRL-u lub wydarzeń z czasów powstania. Aplikacja podpowie, gdzie rozpocząć zwiedzanie, ile w przybliżeniu będzie ono trwać i jakie są ceny biletów w pobliskich muzeach. Potem po kolei prowadzi nas od zabytku do zabytku, wyświetlając najważniejsze informacje na temat obiektu.

Pobierz TcTrips na Android

Pobierz TcTrips na iPhone’a

Dobrze zjedz – Gastronauci.pl

gastronauciplZwiedzanie zwiedzaniem, ale jeść też trzeba. Jeśli w trakcie spaceru dopadnie Cię głód, aplikacja Gastronauci przychodzi na ratunek. Pozwoli Ci ona sprawdzić wszystkie lokale gastronomiczne znajdujące się w pobliżu wraz z ocenami użytkowników. Wyniki można filtrować między innymi pod kątem ceny oraz rodzaju kuchni. Jest więc duża szansa, że znajdziesz coś pysznego dla siebie.

Pobierz Gastronauci.pl na Androida

Pobierz Gastronauci.pl na iPhone’a

Zobacz także:

Latasz Ryanair? Naprawdę warto pobrać nową aplikację

Aplikacje na wakacje – czyli jak zorganizować sobie tani i ciekawy urlop przez internet

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy